صنایع چوبی سپهر و سهند

صنایع چوبی سپهر و سهند

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09121008479

معرفی انواع پارتیشن

انواع پارتیشن

از آن جایی که حریم خصوصی در رشد و خلاقیت فردی موثر است؛ در نتیجه حفظ آن بسیار مهم است. یکی از راه هایی که می تواند در حفظ آن به شما کمک کند، استفاده از انواع پارتیشن ها است. درست است که هیچ چیزی مانند یک دیوار محکم عمل نخواهد کرد؛ اما انواع پارتیشن می توانند همان کار را با قیمتی پایین تر و کارآیی بیشتر به شما عرضه کنند.

به عنوان مثال به سادگی جا به جا می شوند و به هر جایی که بخواهید می توانید آن ها را منتقل کنید. همچنین قیمتی مقرون به صرفه دارند و اگر به فضایی بزرگ تر احتیاج داشته باشید، می توانید آن ها را جمع کنید و به خواسته خود رسیدگی کنید. چه برای منزل خود بخواهید و چه برای محل کار، باز هم پارتیشن ها به کمک شما خواهند آمد تا فضایی جداگانه را برای فرزندان یا کارکنان خود ایجاد کنید. در ادامه مطلب قصد داریم انواع پارتیشن ها را برایتان بررسی کنیم تا با توجه به نیاز خود، بهترین مورد را انتخاب و خریداری کنید.

پارتیشن چیست؟

پارتیشن ها در واقع دیوار های محرکی هستند که به دلیل سبک بودن، به سادگی حمل می شوند و در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند تا در صورت نبود حریم خصوصی بتوانید از آن‌ ها نهایت استفاده را ببرید. اغلب در انواع مختلفی ارائه می شوند، مانند نمونه های محرک یا ثابت. همچنین در میان انواع مختلف پارتیشن ها، نمونه ای نیز یافت می شود که توسط پیچ های مخصوص به سقف بسته خواهد شد تا جلوی هر گونه حرکتی را بگیرد. نصب کردن پارتیشن ها نیازی به نصاب حرفه ای ندارد و به سادگی خودتان می توانید آن را باز یا بسته کنید. علاوه بر آن لازم است بدانید که حتی محکم ترین انواع آن نیز عایق مناسبی برای صدا نیست و تنها حریم بصری را به خوبی حفظ خواهد کرد. در ادامه به معرفی انواع پارتیشن پرداخته ایم تا انتخاب را برایتان ساده تر کنیم.

1) پارتیشن تاشو

انواع پارتیشن

در میان انواع پارتیشن، مدل های تاشو جزء ساده ترین نمونه ها برای جدا سازی فضای مورد نظرتان هستند؛ زیرا به سادگی نصب می شوند و هیچ ‌نیازی به حضور نصاب ندارند. همچنین به هیچ منطقه ای وصل نیستند و کاملا سیار اند. به همین دلیل شما می توانید آن را به مکان های مختلف حمل کنید و نهایت استفاده از آن را ببرید.

کاربرد دیگری که این پارتیشن ها به شما ارائه می کنند، زیبایی منزل است. حتی می توانید از چند پارتیشن در اندازه های کوچک استفاده کنید و زیبایی منزل خود را چند برابر کنید.

  • مکان قابل استفاده: از آن جایی که پارتیشن های تاشو به صورت زیگ زاگ طراحی شده اند، فضای زیادی را اشغال می کنند، در نتیجه بهتر است از آن ها در فضا های بزرگ تر استفاده کنید.

2) پارتیشن آویزان

انواع پارتیشن

برای معرفی انواع پارتیشن، لازم است با پارتیشن آویزان نیز آشنا شوید. همانطور که از نام این مدل پارتیشن مشخص است، هنگام نصب از سقف آویزان می شوند و طول آن ها تقریبا تا روی زمین می رسد. با استفاده از وزنه هایی که در پایین آن ها افزوده می شود، از معلق بودن و تاب خوردن آن ها جلوگیری می شود. برخی از آن ها ثابت هستند و تعدادی دیگر ممکن است به طرفین حرکت کنند. همچنین این پارتیشن ها می توانند شفاف باشند و نور خورشید را از خود عبور دهند. با این کار فضایی زیبا را برایتان به ارمغان خواهند آورد.

  • مکان قابل استفاده: از آن جایی که این پارتیشن ها از سقف آویزان می شوند، در نتیجه به فضای نسبتا بزرگ و مدرنی احتیاج دارند تا باز و بسته شدن آن ها دشوار نباشد.

3) پارتیشن دائمی

انواع پارتیشن

این پارتیشن کاملا دائمی است. جمع یا جا به جا نمی شود. این مدل اغلب به دیوار یا سقف ها متصل می شود تا از تکان خوردن آن ها جلوگیری شود. لازم به ذکر است که در میان انواع پارتیشن، این نمونه برای خانه ها پیشنهاد می شود؛ زیرا همیشه ثابت است و به دکوری دائمی در منزلتان تبدیل خواهد شد.

  • مکان قابل استفاده: شما می توانید از پارتیشن دائمی برای جدا سازی قسمت های خشک و مرطوب حمام استفاده کنید و یا قسمتی را در حمام برای تعویض لباس هایتان فراهم سازید.

4) پارتیشن کشویی

کشویی

در میان انواع پارتیشن، لازم است مدل کشویی را نیز بررسی کنیم؛ زیرا بسیار کاربردی و لوکس است. این پارتیشن ها همانطور که از نامشان مشخص است، به صورت کشویی جمع و باز می شوند. به همین دلیل است که اغلب به صورت دائمی نصب می شوند و جا به جا نخواهند شد.

  • مکان قابل استفاده: پارتیشن های کشویی برای جدا سازی قسمت های مختلف خانه بسیار مناسب هستند. به عنوان مثال برای جدا سازی اتاق نشیمن از سالن پذیرایی بی نظیر عمل خواهند کرد.

5) پارتیشن صفحه نمایش

صفحه نمایش

اگر در میان انواع پارتیشن به دنبال نمونه ای می گردید که به طور کامل قابل حمل باشد، این نمونه پیشنهاد ویژه ما به شما است. پارتیشن ذکر شده جمع یا باز نمی شود؛ زیرا تنها یک صفحه دارد؛ اما با توجه به چرخ هایی که در زیر پایه های آن وجود دارد، به سادگی می توانید آن ها را به سمت مکان های مختلف جا به جا کنید. همچنین لازم به ذکر است که ارتفاع این پارتیشن ها بلند است و به سادگی از سقف تا کف دفتر یا خانه شما را می پوشانند. علاوه بر آن، ضخامت نسبتا زیادی دارند؛ در نتیجه تا جایی که ممکن است عایق خوبی برای صدا خواهند بود.

  • مکان قابل استفاده: از آن جایی که یک قاب آلومینیومی دارند؛ در نتیجه ظاهری لوکس و نقره ای دارند. شما می توانید از این پارتیشن ها در مکان های مختلف مانند ادارات، هتل ها، فرودگاه ها، اتاق های انتظار و غیره استفاده کنید.

کلام آخر

امیدواریم با معرفی انواع پارتیشن، انتخاب شما را آسان تر کرده باشیم. به طور کلی لازم است در ابتدا مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید و با توجه به ویژگی هایی که در نظر دارید، بهترین مدل را در میان موارد بالا انتخاب کنید. همچنین می توانید برای جدا سازی میز های اداری و کشو و کمد ها از پارتیشن ها استفاده کنید.