صنایع چوبی سپهر و سهند

صنایع چوبی سپهر و سهند

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09121008479

ویژگی های کتابخانه اداری

کتابخانه اداری

کتابخانه ها یکی از بخش های مهم هر خانه و اداره هستند و وجود آن ها حس خوبی به افراد می دهد. در کتابخانه ها می توانید کتاب های بسیار زیادی را قرار دهید و در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید. همچنین باید گفت که وجود یک کتابخانه تاثیر بسیار زیادی در فضای کاری شما خواهد داشت. به همین خاطر بسیار مهم است که یک کتابخانه اداری مناسب با طراحی زیبا را برای محل کار خود انتخاب کنید تا اداره زیبایی داشته باشید. ما در این مقاله دیزاین های مختلفی که می توانید برای طراحی کتابخانه های اداری استفاده کنید را نام برده ایم.

دیزاین های مختلف کتابخانه های اداری

در ادامه چند دیزاین مختلف کتابخانه اداری را شرح می دهیم که بتوانید محیط کار خود را به زیبایی دیزاین کنید.

میز و صندلی اکریلیک با کتابخانه توکار سفید

کتابخانه اداری

اداره ها چون معمولا قسمت های کوچکی را برای کتابخانه اختصاص می دهند، احتمالا از میز و صندلی های اکریلیک استفاده می کنند. میز و صندلی های اکریلیک باعث می شوند تا فضا جلوه تازه ای داشته باشد. به همین خاطر همراه کردن آن با یک کتابخانه سفید رنگ با خطوط دقیق و لبه های تیز ظاهری بسیار زیبا به کتابخانه اداری شما خواهد داد. همچنین اگر کف اتاق نیز تیره باشد باعث ایجاد تضاد با رنگ روشن می شود و کتابخانه را بسیار زیبا تر نشان خواهد داد.

میز تحریر شیشه ای با پایه های فلزی و فرش کرمی

کتابخانه اداری

یکی دیگر از دیزاین های مناسب برای کتابخانه اداری این است که آن را با یک میز تحریر شیشه ای با پایه های فلزی و فرش کرمی همراه کنید زیرا معمولا در طراحی اداره ها از رنگ سفید استفاده زیادی می شود. همچنین به احتمال زیاد کابینت هایی در اتاق کتابخانه نیز وجود دارد که ظاهری زیبا تر به آن می دهند. اگر کف اتاق شما نیز تیره باشد با فرش روشن شما در تضاد خواهد بود. به همین خاطر باعث می شود تا کتابخانه زیبا تری داشته باشید.

سبک ساحلی

کتابخانه اداری

یکی دیگر از دیزاین های مناسب برای کتابخانه اداری ، دیزاین ساحلی است. اگر فضای زیادی ندارید و یا اصلا نمی خواهید که فضا اتاق را با کتابخانه های بزرگ پر کنید، می توانید از قفسه های عمودی ساده ای به عنوان کتابخانه استفاده کنید. این کتابخانه ها معمولا پایه سفید و کوچک دارند و هنگامی که کتاب بر روی آن قرار می دهید طوری نشان داده می شوند که انگار کتابی ها بر روی هوا معلق مانده اند. برای تکمیل کار نیز می توانید از یک صندلی و میز سفید استفاده کنید. استفاده از تابلو های نقاشی با قاب چوبی نیز یک نکته مثبت حساب می شوند و زیبایی بیشتری به اتاق شما می بخشند.

سبک معاصر

کتابخانه اداری

یکی دیگر از سبک هایی که می توانید برای طراحی کتابخانه اداری از آن الهام بگیرید، سبک معاصر است. این سبک بسیار مینیمالیستی و در عین حال بسیار تاثیر گذار است و توجه هر فردی را به زیبایی خود جذب خواهد کرد. در این دیزاین معمولا از کتابخانه های چوبی اداری که هم رنگ دیوار مکان مورد نظر هستند استفاده می شود. در اینجا نوع چوبی که انتخاب خواهید کرد نقش بسیار مهمی خواهد داشت. همچنین جعبه هایی که برای کتابخانه در نظر گرفته می شوند نیز تاثیر زیادی در زیبایی کتابخانه خواهند داشت. برای زیبایی هر چه بیشتر می توانید از یک میز اداری یا میز تحریر چوبی و یک صندلی چوبی تیره استفاده کنید. استفاده از یک تابلو نقاشی بر روی دیوار نیز آن دیزاین را تکمیل می کند و جلوه ای فوق العاده به آن می دهد.

سبک مدرن

سبک مدرن

سه پایه اصلی سبک مدرن، تمیزی، سادگی و حس تازگی است. شما می توانید برای طراحی یک کتابخانه اداری با سبک مدرن، از چیز های ساده ای استفاده کنید. می توانید از کابینت ها و کتابخانه های توکار سفید استفاده کنید و در کنار آن ها قفسه های شناور را قرار دهید. همچنین استفاده از یک میز و صندلی سفید در کنار اتاق نیز می تواند بسیار خوب باشد. برای تکمیل کار و زیبا تر شدن این سبک می توانید از پانل های دیواری چوبی و کف پوش های چوبی استفاده کنید.

ویژگی های مثبت استفاده از کتابخانه های اداری

استفاده از کتابخانه اداری در محل کار تاثیرات مثبت بسیار زیادی خواهد داشت. برخی از مزایای استفاده از کتابخانه های اداری شامل :

  1. صرفه جویی در هزینه ها

یکی از مهم ترین کار هایی که در هر کسب و کار باید به آن دقت کرد، این است که چگونه می توان هزینه ها را کاهش داد تا به سود بیشتری رسید. یکی از راه های که با استفاده از آن می توان هزینه ها را کاهش داد، این است که یک کتابخانه در محل کار خود ایجاد کنید. به جای این که برای هر کارمند یک کتاب مخصوص را خریداری کنید و یا به او پیشنهاد دهید، می توانید یک کتابخانه ایجاد کنید و کاری کنید که تمام کارمندان برای تهیه کتاب از آن استفاده کنند.

صرفه جویی در هزینه ها

  1. اطمینان از بابت اطلاعات

یکی از مزایای استفاده از کتابخانه اداری این است که شما مطمئن خواهید بود که کارمندان شما از منبع موثقی برای تکمیل پروژه ها استفاده می کنند. این منبع موثق کتابخانه ای است که شما برای کارمندان خود ایجاد کرده اید. کتاب های که در کتابخانه قرار می دهید قبلا توسط شما بررسی شده اند و از لحاظ درست بودن اطلاعات آن ها اطمینان دارید. به همین خاطر میزان استفاده از سایت های اینترنتی که اعتبار آن ها اثبات نشده است بسیار کمتر می شود و پروژه ها با اطلاعات دقیق تری تکمیل می شوند.

  1. احترام به کارمندان

یکی دیگر از مزیت های خوب استفاده از کتابخانه اداری این است که شما با ایجاد یک کتابخانه نشان می دهید که به کارمندان خود احترام می گذارید. یک کتابخانه که در راهرو محل کار قرار دارد حس خوبی به کارمندان می دهد. حتی اگر استفاده خاصی از آن نشود. وجود این حس خوب در کارمندان باعث می شود تا آن ها با اشتیاق بیشتری برای شما کار کنند و کار ها بهتر پیش برود.

 

جمع بندی

در این مقاله در مورد کتابخانه اداری صحبت کردیم. در ابتدا دیزاین های مختلف کتابخانه های اداری را نام بردیم و در مورد هرکدام از آن ها توضیح دادیم. بعد از آن در مورد مزایای مختلف وجود یک کتابخانه در محل کار را نام بردیم و در مورد هر کدام از آن ها توضیح دادیم.