صنایع چوبی سپهر و سهند

صنایع چوبی سپهر و سهند

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09121008479

مبلمان اداری

مبلمان اداری

مبلمان، بخش بسیار مهمی از هر شرکت و خانه را تشکیل می دهد و انتخاب درست آن ها باعث می شود تا شما فضای زیباتر و بهتری داشته باشید. اما انتخاب مبلمان به آن سادگی که فکر می کنید نیست و در هنگام انتخاب باید به نکات بسیار زیادی دقت کرد. ما در این مقاله به تمامی نکاتی که در مورد مبلمان اداری وجود دارد اشاره کرده ایم و توضیح داده ایم.

واجبات مبلمان اداری

در این بخش به تعدادی از وسایلی که از واجبات یک مبلمان اداری هستند اشاره می کنیم.

  1. میز و صندلی

مبلمان اداری

وجود میز و صندلی مناسب و ارگونومیک، یکی از اولین نیاز هایی است که باید قبل از تهیه مبلمان به آن توجه کنید. زیرا کارمندان شما زمان بسیار زیادی از روز را در هنگام کار روی آن می گذرانند و بسیار مهم است که صندلی اداری و میز انتخاب شده کیفیت بالایی داشته باشد و کارمندان بر روی آن احساس راحتی کنند.

میزی که انتخاب می کنید، صرفا یک تکه چوب یا فلز نیست که بتوان بر روی آن کار کرد، بلکه باید یک میز مدیریتی مناسب انتخاب شود و هماهنگ با کاری باشد که کارمندان شما قرار است روی آن انجام دهند. برای مثال اگر می خواهید برای مبلمان اداری خود میز تهیه کنید و کارمندان شما از رایانه استفاده می کنند، باید میزی را تهیه کنید که یک فضای مخصوص برای قرار دادن رایانه بر روی آن داشته باشد. علاوه بر آن میز باید قسمت هایی را داشته باشد که بتوان در آن سیم های رایانه را قرار داد تا از به هم ریختگی و خطرات احتمالی جلوگیری شود.

اما در صورتی که کارمندان شما روزانه بار های سنگین مانند تعداد بسیاری زیادی کاغذ را جا به جا می کنند، باید یک میز اداری انتخاب کنید که فضا و کشوهای زیادی داشته باشد. تکلیف صندلی نیز مشخص است. در هنگام انتخاب مبلمان اداری باید صندلی هایی را انتخاب کنید که راحتی زیادی داشته باشند تا کارمندان شما پس از نشستن در ساعات طولانی بر روی آن احساس خستگی نکنند.

  1. مبل های کافه تریا

مبل های کافه تریا

کسب و کار ها معمولا نیاز ضروری به آشپزخانه یا کافه تریا ندارند. اما وجود آن خالی از لطف نیست. زیرا وجود آن می تواند به ایجاد یک فرهنگ کاری سالم و ایجاد روابط دوستانه در دفتر و محل کار کمک زیادی کند. کافه تریا کمک می کند تا کارمندان بتوانند در آن جا استراحت کنند و برای کار مجدد انرژی ذخیره کنند.

اما دقت داشته باشید هنگامی که یک کافه تریا برای محل کار خود راه اندازی می کنید، باید به فکر مبلمان اداری آن قسمت نیز باشید. اگر فضای بزرگی را برای کافه طراحی کرده اید، سعی کنید آن را ساده و شیک نگه دارید. چند صندلی، چند کاناپه و چند میز ساده می تواند برای کافه تریا محل کار بسیار مناسب باشد.

  1. تخته ها

هر کسب و کاری که داشته باشید، باز هم به یک تخته وایت برد یا یک تخته هوشمند نیاز خواهید داشت تا شما و کارمندانتان بتوانید ایده های خود را روی آن به دیگران نشان دهید. در کنار این تخته ها معمولا مبلمان های اداری قرار می گیرند. به همین خاطر تخته ها نیز یکی از وسایل مهمی که در هنگام انتخاب مبلمان باید به آن ها دقت کرد محسوب می شوند.

می توانید تخته های وایت برد ساده ای را با قیمت بسیار پایین خریداری کنید. همچنین می توانید از تخته های هوشمند نیز استفاده کنید. ولی دقت داشته باشید که این مدل تخته ها قیمت بیشتری خواهند داشت و برای شما گران تر تمام خواهند شد.

  1. میز های پذیرش

میز های پذیرش

یکی دیگر از موارد مهم، میز های پذیرش هستند. میز پذیرش مورد استفاده حتما نباید نو و بسیار شیک و گران قیمت باشد، بلکه تنها چیزی که باید در انتخاب مبلمان اداری و میز پذیرش به آن دقت کرد، این است که طراحی میز با فرهنگ شرکت مطابقت داشته باشد و بتواند مکملی طراحی داخلی باشد.

برای مثال میز های پذیرشی که در در گوشه ها قرار می گیرند معمول مستطیل شکل هستند. اما میز هایی که در وسط اتاق قرار می گیرند، گرد هستند. یکی از نکات مهم دیگر در مورد میز های پذیرش این است که در کنار زیبایی باید فضای زیادی داشته باشد تا منشی ها فضای زیادی برای کار داشته باشند.

نکات مهم برای انتخاب مبلمان اداری

در این قسمت به بخشی از نکات مهمی که باید در انتخاب مبلمان اداری به آن دقت کنید اشاره می کنیم.

  1. انتخاب مدل های با کیفیت

نکات مهم برای انتخاب مبلمان اداری

در انتخاب مبلمان اداری، اولین چیزی که باید به آن دقت کرد این است که یک مبل با کیفیت و بزرگ خریداری شود تا به راحتی بتوان بر روی آن کار های اداری را انجام داد. همچنین علاوه بر این موارد، باید نوع کار خود را نیز در نظر بگیرید و دقت کنید که به چه نوع مبل و میزی نیاز دارید. در کنار یک مبل با کیفیت، باید یک میز مناسب نیز انتخاب کنید. اگر به صورت تیمی کار می کنید، باید یک میز کار گروهی بزرگ خریداری کنید.

در ضمن مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که در انتخاب مبلمان اداری و میز، هرگز نباید ارگونومی را فدای چیز دیگر کنید. راحتی همیشه در اولویت قرار دارد.

  1. صندلی های مهمان

قطعا در دفتر خود مهمانانی خواهید داشت که قرار است برای مدتی در دفتر شما بمانند. در این مدت این مهمانان از صندلی ها و مبلمان های شرکت شما استفاده خواهند کرد و بسیار مهم است که این صندلی ها و مبلمان ها کیفیت خوبی داشته باشند و راحت باشند. برای این که بتوانید صندلی های مهمان را به خوبی در تمامی قسمت های محل کار قرار دهید، می توانید در کنار هر میز اداری چند صندلی مخصوص قرار دهید. صندلی ها و مبلمان اداری که برای مهمان اختصاص داده شده است، علاوه بر راحت بودن باید طراحی زیبایی نیز داشته باشد.

  1. صندلی ها

صندلی ها مهم ترین لوازم بعد از مبلمان هستند. صندلی هایی که انتخاب می کنید حتی بر بهره وری کارکنان شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. همیشه صندلی های ارگونومیک را انتخاب کنید. زیرا پشتیبانی و راحتی بیشتری دارند.

 

جمع بندی

در این مقاله در مورد مبلمان های اداری توضیح دادیم. در ابتدا در مورد پیش نیاز ها و وسایل مهمی که قبل از تهیه مبلمان اداری باید تهیه کنید و به آن ها دقت کنید توضیح دادیم. سپس در ادامه به برخی از نکات مهمی که در انتخاب مبلمان اداری باید به آن ها توجه کرد اشاره کردیم.